Біографія

Марія Куліковська – мультимедійна художниця, архітекторка, перформерка-акціоністка, дослідниця та лекторка у вигнанні. Вона народилася (1988 р.) і виросла в старовинному місті Керч на краю півострова Крим (Україна), куди досі не поверталася з моменту незаконної анексії півострова Росією.
У Києві (Україна) Марія закінчила магістратуру Національної Академії Образотворчого Мистецтва і Архітектури (2007-2013) з архітектури будівель і споруд. У 2016-2017 закінчила післядипломний курс в Королівському Інституті Образотворчого Мистецтва у Стокгольмі. А влітку 2020 отримала ступінь магістра з образотворчого мистецтва у провідному університеті Европи – у Konsfack University у Стокгольмі, Швеція.

У 2011 році її архітектурний проект центру сучасного мистецтва Щербенко Арт Центр у Києві отримав перемогу, і був побудований за її дизайном в тому самому році. Невдовзі вона працювала у Китаї та Швейцарії як архітекторка, але за той час повернулась до мистецтва з роботою у скульптурі і перформансі, які були відмічені міжнародно.
Протягом 2012 року Марія була запрошена реалізувати персональний проект в Центрі Сучасного Мистецтва "Ізоляція" у Донецьку, де створила свій один з найважливіших та найвпливовіших творів "Homo Bulla – людина як мильна бульбашка". У цьому ж році вона отримала нагороду "АККУ" від департаменту культури кантону Цюріх, Швейцарія. Вона була номінанткою з перформативною інстацаляцією "Soma – тіло без ознак гендеру" на Премію мистецтв Пінчук Арт Центру, у Києві в 2013 р. У цьому ж році Куліковська була обрана для українсько-шведського художнього обміну Ruta-Runa, де зустрілась зі своєю колишньою дружиною ассирійсько-шведською художницею Жаклін Шабо, з якою вона співпрацювала у проекті "Тіло і Межі" (2013-2017). Перформанс-як-життя "Тіло і Межі" піднімав та актуалізував тему свободи жіночого тіла, його вибір, квірність і тілесність до меж влади та суспільств.

Скульптурні проекти "Армія клонів" (2010-2014, колекція Арт-центру Ізоляція, Донецьк, Україна) та "Homo Bulla" (2012-2014, колекція Арт-центру Ізоляція, Донецьк, Україна) були знищені окупаційними силами в Донецьку (ДНР), після початку воєнних дій на сході України та анексії Криму влітку 2014 р. А сама Марія була оголошена ДНР (самопроголошена Донецька Народна Республіка) як "дегенеративна художниця" через її роботи та одностатевий шлюб-як-перформанс.

Після драматичного особистого та професіонального досвіду співпраці з Жаклін Шабо, Марія закінчила проект "Тіло і Межі" 3 березня 2017 р., та з 8 березня того ж самого року почала співпрацю з архітектором-інженером Улегом Вінніченко, який став технічним директором, спів-розробником та спів-автором всіх подальших проектів Марії.

Її останні ключові роботи включають численні виставки, акції, перформанси, скульптурні об'єкти та відео, наприклад:
  • «254» (несанкціонований перформанс в Ермітажі, Санкт-Петербург, Росія, 2014);
  • «Білий» (перформнас під Кримським мостом у Москва, Росія, 2015);
  • #onvacation (учасниця колективного несанкціонованого перформансу на Венеціанській бієнале, Венеція, Італія, 2015);
  • «З днем народження» (перформанс, галерея Saatchi, Лондон, Великобританія, 2016);
  • «War and Pea€e» (перформанс на замінованому пляжі у Маріуполі, Україна, 2016);
  • «Мігруючий Парламент Переміщених Осіб: Пліт Крим" (2016-донині, перформанс, соціальна скульптура);
  • перформативна скульптура "Зоряний Пил" (Мистецький Арсенал, Київ, Україна, 2019);
  • У 2019 році Марія зробила живий перформанс для повнометражного ігрового україно-швейцарського кіно "Забуті" режисерки Дарії Онищенко. В цьому ж фільмі Марія зіграла роль журналістки пропагандистського каналу ЛНР (самопроголошеної Луганської Народної Республіки).

Марія виставлялася двічі в лондонській галереї Saatchi після чого скульптурний триптих "Homo Bulla.Replica" (2015) був придбаний в одну з найбільших публічних колекцій Германії – у колекцію Deutsche Telekom Art Collection.
Восени 2017 Марія була запрошена на 2-місячну резиденцію Ліверпульської Бієнале. А через рік, у 2018, Міністерство Культури Мюнхена запросили художницю на двомісячну резиденцію в Ebenbockhouse та до міського культурного центру Pasinger Fabrik.
Три скульптури із серії Carpe Diem були представлені в музеї Людвіга у Будапешті, Угорщина (2018) під час великої групової виставки українського авангарду «Постійна Революція». А з травня по жовтень того ж року у парку Національного культурного комплексу Галісії «Cidade da Cultura» у Сантьяго де Компостела, Іспанія, було встановлено її триптих з мильних фігур. У грудні 2019 вона отримала спеціальну стипендію-відзнаку дипломних робіт магістрів факультету образотворчого мистецтва в Університеті Konstfack, Стокгольм, Швеція.

З 2015 року Куліковська заснувала мистецький колектив та відкриту феміністичну платформу «Квіти Демократії» (серія акцій у Києві, Дніпрі, Лондоні, Каунасі).

Марія та Улег в травні 2017 офіційно заснували Громадську Організацію "Школа Політичного Перформансу" у Києві, Україна.

З 2020 Марія з Улегом побудували та відкрили міжнародну, небінарну Галерею-Сховище "Гараж 33" для художників з «конфлікту?» у Києві, актуалізуючи та рефлексуючи на таке поняття як "тіло з конфлікту", та, надаючи голос маргіналізованим групам суспільства.
РАЗОМ З
Улег (Олег) Вінніченко – архітектор-інженер, розробник експериментальних інноваційних будівельних матеріалів та конструкцій. Він народився (1978 р.) у місті Заводське Полтавської області (Україна).

Улег має більш ніж 15-ти річний досвід роботи в архітектурі та розробках інноваційних будівельних матеріалів та конструкцій, є засновником творчо-експериментальної студії "ТОВ Основа". За цей час його майстерня реалізувала ряд комерційних та некомерційних експериментальних проектів в сучасному дизайні, скульптурі та архітектурі. Останні 3 роки співпрацює з Марією Куліковською в усіх її перформативно-скульптурних проектах. З останніх спільних їх масштабних проектів: розробка та реалізація архітектурної конструкції та складу експериментального матеріалу для перформативної скульптурної інсталяції "Зоряний Пил" у Мистецькому Арсеналі (2019); розробка та реалізація конструкціі скульптури з мила та пластику для ітогової виставки резиденціі Ліверпульської Бієналле (2018); створював 3 мильні фігури для виставки у музеї сучасного мистецтва Галісії «Cidade da Cultura» у Сантьяго-де-Компостела (травень-жовтень 2018); розробка матеріалу та конструкціі 7 скульптур для паркового проекту в СПА комплексі під Львовом (2017); інженерна та технологічна реалізація скульптурного проекту у вітринах магазину українських дизайнерів "Всі Свої" (2017); створював разом з Куліковською скульптурну серію для виставки українського сучасного мистецтва у Людвіг Музеї в Будапешті (2018); працював над інженерно-технологічним рішенням для перформансу та п'ятьох багатокомпонентних скульптур для виставки 5-ти річчя журналу Vogue Ukraine (2018); працював разом з Марією над технічними рішеннями реалізаціі виставки про подорожі "Плота Крим" для Одеської Бієнале Сучасного Мистецтва (2017), а також у Празі на вистаці про окупацію та аннексію Криму (2019).

До колабораціі з Марією Куліковською його студія співпрацювала також з великими будівельними холдингами в якості розробника складу нових інноваційних бетонів та інших матеріалів та конструкцій. Був розробником реконструкції та вводив в експлуатацію Сходи Магдебурзького Права у Києві. Його студія співпрацювала з міжнародною компанією Otis, в якості розробника нових інженерних конструкцій та матеріалів.

З січня 2020 Улег Вінніченко спів-засновник та директор Галереї-Сховища Гараж 33 для художників з «конфлікту?».

Освіта

Магістр образотворчих мистецтв
Університет мистецтв, ремесел та дизайну Konstfack
2018–2020 / Стокгольм, SE

Аспірантура "Модерністські спадщини та споруди білості"
Королівський інститут образотворчих мистецтв
2016–2017 / Стокгольм, SE

Літній курс з Політології
в Аугсбурзькому університеті
2016 / Аугсбург, DE

Літній Мультидисциплінарний Курс з Вивчення Міських та Сучасних Мистецтв
організовані Інститутом Гете та CSM (Центром сучасного мистецтва)
2015 / Київ, UA / Koln, DE

Магістр (Викладач та Науковий Співробітник) Архітектури та Образотворчого Мистецтва
в Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури
2013 / Київ, UA

Бакалавр Архітектури
в Національній Академії Образотворчого Мистецтва та Архітектури
2007–2013 / Київ, UA

Аспірантура з Дизайну та Архітектури
Коледж Будівництва
2003–2007 / Київ, UA

Вибрані твори

Автопортрет у Квітах
Вересень, 2019 / Київ, UA
Бюст балістичного мила з квітами всередині. Створено з Улегом Вінниченком спеціально для колекції VSI.SVOI (найбільший модний концепт-магазин українського дизайну)

Мильна Фігура з Квітами
Серпень, 2019 / Одеса, UA
Скульптура-зліпок, створена в процесі зняття форм з тіла художниці архітектором-інженером та її чоловіком, і відлитий в балістичному милі, що використовується для відстрілювання та тестування вогнепальної зброї перед продажем її в "конфліктні території"; всередині скульптури – вбудовані різні види квітів. Після персональної виставки "Моя шкіра – моє діло" у просторі Одеського Художнього Музею дана скульптура стала частиною постійної колекції ОХМ / Одеса / UA

Моя шкіра — Мій бізнес
Липень 2019 / Одеса, UA
Персональне шоу [ретроспектива скульптур та предметів за останні 5 років практики] в гроті Одеського музею образотворчих мистецтв. Скульптури, створені разом з Улегом Вінниченком.

Тіло Манекен: СТОЖАРИ
Липень, 2019 / Париж, FR
Співпраця з українським модельєром Русланом Багінським: "Мило фігури як манекени" для модних аксесуарів під час Тижня високої моди. Скульптури, створені разом з Улегом Вінниченком.

Дозвольте сказати: Це не забуто
Виставка мильних фігур та епоксидних скульптур із серії "Carpe Diem" та двох відеозаписів виступів: "Люстрація №2", "Виконання 6 мильних фігур / Це не забуто"; перформатив-лекція у фойє театру HAU, Берлін, Німеччина. Скульптури та відео, створені разом з Улегом Вінниченком.

Виконання 6 мильних фігур / Це не забуто

9 червня 2019 р. / Київ, UA
Відео-перформанс - відтворення реальної історії, що сталася 9 червня 2014 року під час окупаційних військ на сході України, де проросійські терористи використовували для зйомок усі мильні скульптури з триптиху "Homo Bulla" та всю штукатурку діячі "Армії клонів" в арт-центрі "Ізоляція". Усі скульптури у відео, створені разом з Улегом Вінниченком. Камера та зйомки Аліни Гонтар. Відео створене за підтримки ХАУ Берліна та Школи політичної діяльності.

На основі історій правди 2

2019 / Плодів, BG
Виступ та презентація фігури білого мила зі скульптурного триптиху "Homo Bulla. Репліка 2015" в історичному музеї "Hyndlian-House" на груповому показі колекції мистецтв Deutsche Telekom, організованому "Офісом мистецтва" та "Культурною столицею" в Пловдив, Болгарія.

Установка "The Raft CrimeA" на Artivist_lab в Празі
2019 / Parague, CZ
Організована правозахисною організацією "Люди в нужді", Чехія. Шоу створено разом з Улегом Вінниченком.

Маленька русалка
2019 / Київ, UA
Колона з милом у груповому шоу "Після зображення", галерея "Волошин", Київ, Україна. Скульптура створена з Улегом Вінниченком.

На основі історій правди 1
2019 / Стокгольм, SE
Вистава та скульптурна інсталяція на груповій виставці в Konsthall-C, Стокгольм, Швеція. Скульптури та підготовка до вистави створені разом з Улегом Вінниченком.

Шрами
2019 / Мадрид, ES
Закиди ніг і рук художниці в балістичному милі під час групового шоу під час гібридного Мадридського ярмарку мистецтв, організованого Art Center Izolyatsia, Мадрид, Іспанія.

He for She: Статуї нагороди
2019 / Київ, UA
5 ролей художника вручають як статуетку-нагороду - першу в історії нагороду "Він для неї" для жінок-художників та працівників культури, організовану Порт-агентством, UUoN Women and He for She, Київ, Україна.

Зоряний пил
2019 / Київ, UA
Метафорична саморобна модель Керченського півострова з 5 фігурами з ґрунту та різних корисних копалин на історичній виставці "Дивовижні історії Криму", Мистецький художній музей Арсеналу в Києві, Україна. Скульптури, модель пейзажу та відео, створені Улегом Вінниченком. Перформативна скульптура "Зоряний пил" стала частиною постійної національної колекції Художнього музею "Мистецький Арсенал".

Виконання 6 мильних фігур
Життєвий перформанс мильних скульптур для українсько-швейцарського фільму «Забуті», Київ, Україна. Скульптури, створені разом з Улегом Вінниченком.

Зелена фігура
2019 / Будапешт, HU
Відлиття тіла художниці з епоксидної смоли в колекції Q Contemporary, Будапешт, Угорщина.

Люстрація 3
2018 / Мюнхен, DE
Спектакль з 3 мильними фігурами в громадському парку культурного центру Ebenbockhouse, Мюнхен, Німеччина. Скульптури, створені разом з Улегом Вінниченком.

Нагорода в культурному центрі Ebenbockhouse
2018 / Мюнхен, DE
2 місячна резиденція в культурному центрі Ebenbockhouse від Міністерства культури Мюнхена, Німеччина.

Моя прекрасна. Дружина?

2018 / Мюнхен, DE
Серія малюнків на порцелянових тарілках у груповому показі українських та німецьких художників "Україна: навчання від доброго сусіда 1918-2018", Культурний центр Pasinger Fabrik, Мюнхен, Німеччина.

Homo Bulla. Репліка
2018 / Відень, AT
Презентація триптиху "Homo Bulla. Репліка" на груповому шоу художньої колекції Deutsche Telekom під час 'Віденської сучасності' 2018 у Відні, Австрія.

35 найперспективніших молодих художників України
Оголошення Марії Куліковської як однієї з 35 найперспективніших молодих художниць України за версією журналу "Новий час", Київ, Україна.

Космополітична премія
Номінантка на премію «Космополітан» журналу Cosmopolitan, Київ, Україна.

Carpe Diem
Серія з 5 повних тіл, відлитої епоксидною смолою, та відео з вистави "Люстрація №2" на ретроспективній виставці 5-річного журналу "Vogue Україна" у міській галереї Лаври, Київ, Україна. Скульптури, створені разом з Улегом Вінниченком.

Невидима, комфортна, тиха

Вистава "Самовиключення" та виставка скульптурних предметів із серії "Carpe Diem" під час презентації спеціального мистецького видання Vogue Ukraine у галереї "Бурса", Київ, Україна. Всі скульптури, підготовка до вистави та вистава створені разом з Улегом Вінниченком.

Пліт Крим, Міжнародний інститут миру
Відкрита лекція та сольне шоу про "Пліт Крим", Міжнародний інститут миру, Відень, Австрія.

Перформанс "Пліт Крим" у Вищій Школі Засобів Масової Інформації та Дизайну
Виступ у публічному просторі центру міста Відня та виставка у Вищій школі засобів масової інформації та дизайну, Відень, Австрія. Шоу створено разом з Улегом Вінниченком.

Триптих з мильних фігур у Cidade da Cultura
Новий триптих «Мильних фігур» у відкритому просторі Cidade da Cultura в Сантьяго де Компостела, Іспанія. Скульптури, створені разом з Улегом Вінниченком.

Перформанс "Пліт Крим" перед мостом Оресунд
Перформанс та встановлення скульптури "Моя друга Зена №2" у публічному просторі перед мостом Орезунд, Мальме, Швеція. Скульптура та вистава створені разом з Улегом Вінниченком та за підтримки телеканалу "Арте".

Люстрація 2 / Мильна опера
Перформанс спеціально для Vogue Ukraine, Київ, Україна. Скульптура до вистави створена разом з Улегом Вінниченком.

Рухи Свободи
Персональне шоу акварелі та скульптури в порту Creative Hub, Київ, Україна. Скульптури, створені разом з Улегом Вінниченком.

Carpe Diem в Ludwig Museum
Скульптурний триптих із серії "Carpe Diem" у груповому шоу українського сучасного мистецтва "Постійна революція" в музеї Людвіга, Будапешт, Угорщина. Усі скульптури були створені разом з Улегом Винниченком. Одна зі скульптур із серії була зроблена за підтримки фонду Zenko.

Маленька русалка
Мильна колонка у груповому шоу "Swap" в арт-центрі Ярмілов, Харків, Україна, як остаточний результат резиденції "Ліверпуль Дворіччя" для українських та британських художників. Скульптура створена разом з Улегом Вінниченком та за підтримки Британської Ради.

Люстрація 1
2018 / Київ, UA
Спектакль спеціально для святкування 8 березня у Мистецькому художньому музеї Арсеналу, Київ, Україна. Скульптура для вистави створена разом з Улегом Винніченко.

Carpe Diem на виставці "Marry Me"
2017 / Kyiv, UA
Презентація 2-х фігур із скульптурної серії "Capre Diem" на груповому показі "Одружись за мене" в Музеї історії України, Київ, Україна. Скульптури були створені разом з Улегом Вінниченком, одна із скульптур була зроблена за підтримки Фонду Зенко.

Кров і Тиск
2017 / London, UK
Виступ у співпраці з художницею Мілою Долман в Ugly Duck Art Center, Лондон, Великобританія.

Тіло як манекен: У вітринах Всі.Свої
2017 / Київ, UA
3 скульптури із серії «Carpe Diem» в епоксидній формі з різними метафоричними предметами всередині та 23 скульптурні об'єкти - лиття ніг і рук тіла художника, у скляному корпусі найбільшої модної концепції-магазину «VSI.SVOI» [Усі наші ] на головній вулиці столиці міста Києва, Україна. Всі скульптури та виставки створені разом з Улегом Винниченком.

Виступ Raft CrimeA на Барселоні SWAB
2017 / Барселона, ES
Перформанс та соціальна скульптура »під час SWAB Performance Art Fair у Барселоні, Іспанія, організований Art Center Izolyatsia.

Квіти демократії на фестивалі виступів CREATURE
2017 / Каунас, LT
Скульптурна вистава з панельною дискусією про політичну виставу на фестивалі виступів CREATURE у м. Каунас, Литва.

Нагорода "Бієнале Ліверпуля"
2017 / Ліверпуль, Великобританія
2-місячна резиденція Нагорода за біеннале в Ліверпулі, США.

Моя друга Зена 2 на ярмарку Code Art
2017 / Копенгаген, ДК
Участь у "Ярмарку мистецтв коду" зі скульптурою "Моя друга ксенія №2", організованою галереєю Sabsay у Копенгагені, Данія.

The Raft CrimeA: Trumps of Doom
2017 / Одеса, UA
Персональне шоу про перформанс та соціальну скульптуру "The Raft CrimeA" як спеціальний проект Одеської бієнале сучасного мистецтва в галереї мистецтв #Invogue, Одеса, Україна.

Моя друга Ксенія 3
2017 / Київ, UA
Відлито тіло художниці в епоксидній смолі, встановленому в приватному саду як частина приватної колекції, Київ, Україна.

Carpe Diem / Хто я в груповому шоу Холодна надія
2017 / Одеса, UA
Серія скульптурних об'єктів / автопортретів, у груповому шоу «Холодна надія», організованому художньою галереєю #Invogue, Зеленим театром та Міжнародним кінофестивалем в Одесі, Україна.

Ідентичність
2017 / Мальме, ДП
Виступ у галереї Spinneriet в Мальме, Швеція.

Нагадування про смерть
2017 / Львів, UA
Скульптурна серія із 7 фігур у постійній колекції громадського парку SPA-комплексу "Едем" у Львові, Україна. Усі скульптури були створені разом з Улегом Винниченком.

Складки
2017 / Київ, UA
Персональна виставка серії з 10 скульптурних об'єктів та 7 фігур із серії "Memento Mori" на порталі Creative Hub, Київ, Україна. Виставку та скульптури створювали спільно з Улегом Винниченком.

Складки на Київському тижні мистецтва
2017 / Київ, UA
Презентація перформативних скульптур "Складки" під час Kyiv Art Week у Києві, Україна.

Моя друга Ксенія 2
2016 / Київ, UA
Відлиття тіла художниці в епоксидній смолі, перший скульптурний об'єкт, створений разом з Улегом у його студії "O-Snova. Studio" у Києві; і оскільки ця скульптура є початком роботи у співпраці з Улегом Винниченком.

Сіль Землі / Сома. Репліка
2016 / Київ, UA
Загальна скульптурна установка, Арсенал, Київ, Україна.

Презентація 'Homo Bulla. Репліка 'як частина колекції мистецтв Deutsche Telekom
2016 / Варшава, PL
Презентація скульптурного триптиху "Homo Bulla. Репліка 2015" у рамках колекції мистецтв Deutsche Telekom у Національному музеї скульптури "Krolikarnia" у Варшаві, Польща.

Плитовий злочин. Труби долі
2016 / Київ, UA
Персональна виставка про виставу та соціальну скульптуру "Плита злочин: Парламент переселених" у VCRC, Київ, Україна.

Виступ на Raft CrimeA
2016 р. / Вілково, UA
Початок перформансу та соціальної скульптури на Дніпрі у Києві та арешт прикордонної міліції на воді Дунаю у м. Вілково, Україна.

'Homo Bulla. Репліка в колекції мистецтв Deutsche Telekom
2016 р. / Бонн, DE
Скульптурний триптих був куплений Art Collection Deutsche Telekom і постійно встановлений у головному офісі корпорації Telekom у Бонні, Німеччина.

9 травня
9 травня 2016 р. / Лондон, Великобританія
Персональна виставка на Art Represent у Лондоні, Великобританія.

Квіти демократії

2016 р. / Лондон, Великобританія
Серія вистав зі скульптурами "Квіти демократії" в Лондоні, Національна галерея, Тейт Модерн, Парламент, Трафальгарська площа в Лондоні, Великобританія.

Рубці
2016 / Київ, UA
Серія скульптурних предметів була виготовлена з форм художника та показана псевдо-кураторами Георгієм Браїловським та його дружиною для виставки в київському Музеї російського мистецтва, а згодом демонструвалася на різних непрофесійних виставках у Києві, Україна.

Поцілуй мене
2016 / Київ, UA
Виступ, організований Фондом боротьби зі СНІДом Олени Пінчук у Мистецькому Арсеналі у Києві, Україна.

З Днем Народження
23 листопада 2015 р. / Лондон, Великобританія
Виступ із мильною фігурою з триптиху "Homo Bulla. Репліка 2015" у Saatchi-галереї в Лондоні, Великобританія.

Homo Bulla. Репліка - фіналіст Великобританії / Raine
2015 р. / Лондон, Великобританія
3 скульптурні предмети, виготовлені з балістичного мила при відливанні тіла художника. Фіналіст Великобританії / Raine, перший в історії відкритий конкурс для всіх художників із Великобританії та України, Saatchi Gallery, Лондон, Великобританія.

Касти / шрами
2015 / Київ, UA
Мильні скульптури, лиття рук і ніг художника на груповому шоу "Що я маю від жінок", VCRC, Київ, Україна.

Квіти демократії
2015 / Київ, UA
Постійний виступ, феміністичний рух "Квіти демократії" біля кінотеатру "Жовтень" у Києві, Україна; біля проходу (торговий центр), мерія, алея найбільших лідерів, екс-бібліотека (нині центр ультраправової групи) у Дніпрі, Україна.

Немає питань / Тіло та межі 3
2015 / Київ, UA
Відео, малюнки, тексти та документальні фільми про шлюб як виступ групи Куліковська-Шабо на кураторському шоу "Філософія".


#у відпустці
2015 / Венеція, ІТ
Учасник вистави горил "Окупація" російського павільйону, організованого арт-центром "Ізоляція" на Венеціанській бієнале у Венеції, Італія.

Білий
2015 / Москва, RU
Виступ із саморобним кримським прапором під час маніфестації 1 травня під Кримським мостом у Москві-річці, Москва, Росія.

Серце собаки / Тіло та межі 2
2015 р. / Umeå, SE
Персональне шоу складається з інсталяцій, скульптур, малюнків, перформансу, бесіди художників та кураторської виставки як солідарності з відео-художницею в Галереї Верклігетен в Умео, Швеція.

Бути чи не бути
2015 / Копенгаген, ДК
Відео-перформанс, представлений на "Фокусі 2015 / ВІДКРИТТЕ ПРИСУДЕННЯ", Ніколая Кунсталя в Копенгагені, Данія.

254 Документація про результати діяльності "Орган протесту - Орган політичної активності"
2015 / Копенгаген, ДК
Презентація відео- та фотодокументації вистави "254" під час заходу політичного мистецтва та протестів, присвячених питанням прав людини "Орган протесту - Орган політичної активності", організованих студентами МА з прав людини і відділ досліджень конфліктів університету Мальме в Мелемет-Румметі в Копенгагені, Данія.

Рубці
2015 / Вієна, АТ
Серія акцій мила з рук і ніг художника на груповому шоу "Через Майдан і далі", Architekturzentrum Wien, Museums Quartier, Vienna Art Week, Австрія.

254. Колективна дія
2014 / Париж, ФР
Вулична акція, колективний виступ на підтримку українців проти російської агресії та продаж зброї з Франції до Росії, акція, організована фестивалем політичної вистави «Péril Jeune» та Арт-центром «Злиття - мистецтво мистецтва», навколо бульвару де Шарон у Парижі, Франція.

Розбите тіло
2014 р. / Лондон, Великобританія
Скульптурна інсталяція у груповому шоу "Передчуття: українське мистецтво зараз" у галереї Saatchi у Лондоні, Великобританія.

254. Скульптура
2014 / Варшава, PL
На груповому шоу «Листівки Майдану» в Центрі сучасного мистецтва «Замок Уяздовські» у Варшаві, Польща.

Бути чи не бути
2014 / Тбілісі, GE
Відео-вистава в президентській бібліотеці Саакашвілі, Тбілісі, Грузія.

254. Перформанс
2014 / Санкт-Петербург, RU
Несанкціонований виступ під час відкриття "Маніфесту10" в Ермітажі Генерального штабу в Санкт-Петербурзі, Росія. Дякуємо за підтримку Арт-центру «Ізоляція».

Тіло та межі - презентація на HKW Haus der Kulturen der Welt
2014 / Берлін, DE
Весільна церемонія Відеодокументація початку шлюбу як виконання на HKW Haus der Kulturen der Welt у Берліні, Німеччина.

Бути чи не бути
2014 / Вільнюс, ЛТ
Відео-вистава на "Art Vilnius"

Без назви
2014 / Вільнюс, ЛТ
Предмет із домашнього текстилю, м'яса в "Art Vilnius"

Тіло та межі
2014 / Берлін, DE
Скульптурна інсталяція групи Куліковська – Шабо у груповому шоу «Культурна столиця» Центру мистецтва та урбаністики ZK / U

Бути чи не бути
2014 / Чикаго, США
Відео-вистава, представлена під час кінофестивалю NYC в Українському інституті Америки

Тіло та межі
2014 р. / Umeå, SE
Скульптурна інсталяція як група Куліковська – Шабо у груповому шоу «Столиця культури» на BildMuseet

Бути чи не бути
2014 / Київ, UA
Відео-вистава з кількома соляними колонами зі скульптурної інсталяції "Сома" у груповому шоу "А тепер - сила мистецтва" у міській галереї "Лавра", Київ, Україна.

Екструзія
2014 / Харків, UA
Скульптурна інсталяція з тваринного жиру в груповому шоу «Незалежна площа» в Арт-центрі Ярмілова

Стан маркетингу
2013 / Київ, UA
Відео як спеціальний проект Арт-центру Щербенко для Київського художнього ярмарку'2013, Мистецький Арсенал

Сома - Тіло без статі
2013, Київ, UA
Скульптурна установка з 20 тонн солі. Цей проект був номінованим на премію ім. Пінчука, 20 Щербенко 13, PinchukArtCentre

Без назви
2013 / Київ, UA
Персональне шоу, виступ у Центрі мистецтв Щербенко

Мадонна з дитиною
2013, Відень, АТ
Живопис домашнього вживаного текстилю, спеціальний проект Віденського художнього ярмарку

РутаРуна
2013 р. / Sigtuna, SE
Обмін молодими артистами з України та Швеції в PinchukArtCentre в Києві, Україна та Sigtuna Folkhogskola

Жаба
2013 р. / Керч, Крим, UA
Співавтор та організація першого міжнародного феміністичного табору

Де віє
2013 / Київ, UA
Монтаж на груповому шоу "Орієнтація на землю", Національний художній музей України

Армія клонів 2
2013 р. / Москва, RU
Скульптурна інсталяція на груповій виставці "Красиво", Фонду сучасного мистецтва "РуАртс", Москва, Росія.

???
2012 р. / Uster, CH
Виступ у публічному просторі (у вітрині вина "Wein & Co")

SWEET / SS LIFE [Солодке / Швейцарське життя]
2012 р. / Цюріх, СН
Скульптура, перформанс, сольне шоу як переможець міжнародного конкурсу некомерційної організації АККУ-Верейн Кунстстрельєр та Департаменту культури в Устер


Hommo Bulla - людина як мильний бульбашка
2012 р. / Донецьк, UA
Скульптурний триптих для сайту в арт-центрі "ІЗОЛАЦІЯ" в Донецьку, Україна

Мадонна з дитиною на Третьому Московському бієнале молодого сучасника
2012 р. / Московська Росія
Скульптура в рамках спеціального проекту "Під сонцем мішури"

Музика невилучених звуків
2012 / Київ, UA
Виконання, конкретний проект в Інституті будівельних конструкцій та матеріалів, персональний проект як переможець відкритого конкурсу "У пошуках просторів переговорів", оголошений фондом сучасного мистецтва CSM, як спеціальний проект першої української бієнале Сучасне мистецтво "Арсенал", Київ, Україна.

Армія клонів в рамках кураторського проекту групи мистецького центру ІЗОЛЯЦІЯ
2012 р. / Донецьк, UA
Скульптурна інсталяція в рамках групового кураторського проекту мистецького центру «ІЗОЛЯЦІЯ» в Донецьку, Україна. Після цього шоу всі скульптури з серії "Армія клонів" були придбані колекцією "Ізоляція" і залишилися в саду арт-центру, поки всі фігури не були використані в якості мішені для стрільби з боку ополчення ДНР під час окупаційних військ.

Баунті
2011 р. / Київ, UA
Скульптурна інсталяція з відео на кураторському проекті групи "Незалежний", Музей сучасного мистецтва "Мистецький Арсенал"

Пандора
2011 р. / Київ, UA
Скульптура, спеціальний проект на конкурсі для янського художника "Mukhi'2011", організованому Арт-центром "Щербенко", Київ, Україна.

Писанки
2011 р. / Київ, UA
Феміністські скульптурні інсталяції у груповому кураторському проекті «Колективні мрії», Інститут сучасного мистецтва

Армія клонів
2010 р. / Київ, UA
Скульптурна установка 20 предметів, ролях власного тіла художника на міжнародному фестивалі сучасного візуального мистецтва GogolFest'10, Студія Довгенка, Київ, Україна.

Фіналіст конкурсу «Мухі 2010
2010 р. / Київ, UA
Ініційовано Центром мистецтв ім. Щербенко та Інститутом сучасного мистецтва

Без назви
2009 / Берлін, DE
Відео на тижні сучасного мистецтва "Галерея вихідних"

Без назви
2009 / Вінниця, UA
Скульптура на Міжнародному фестивалі земельного мистецтва "Міфогенез"

Фіналіст «Форуму творчої молоді»
2009 / Київ, UA
Форум, організований галереєю «Ра»

Перша колись персональна виставка

2006 / Київ, UA
Перша в історії персональна виставка в центрі української політичної організації "Просвіта"

Архітектурна та дизайнерська практика

Дизайн приватної вілли
2016 / Київ, UA

Приватна квартира
2016 / Київ
Дизайн та архітектурний контроль реалізації приватної квартири, Київ, Україна

Архітектурна практика міської архітектурної компанії "ASA AG"
2013 р. / Цюріх, СН

Магістерський дипломний проект «Міжнародний морський порт Керч»
2013 / Київ, UA
Магістерський диплом, проект архітектурного проекту, Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури

Міф: українське бароко
2012 / Київ, UA
Архітектор виставкового простору Національного художнього музею України

Техно-Ланд. Музей техніки
2011 р. / Київ, UA
Дизайн архітектурного проекту в конкуренції ідей для ревіталізації старої, занедбаної території з покладами вугілля в Донецькій області, Київ, Україна

Соціальний дитячий садок
Київ, UA
Пропозиція архітектурного проекту соціального дитячого садка та дошкільного закладу в передмісті Києва, Україна

Соціальне житло
Пропозиція міського архітектурного проекту, дизайн та моделювання нової площі для соціального житлового простору в Києві, Україна

Арт-центр Щербенка
2011 р. / Київ, UA
Головний архітектор та дизайнер Арт-центру Щербенка (SHCHAC), архітектурний контролер під час реалізації цієї будівлі

Дипломний проект "Музей історії Києва"
2010–2011, Київ, UA
Національний музей образотворчого мистецтва та архітектури

Приватна вілла
2009–2010 рр. / Київ, UA
Розробка та реалізація архітектурного проекту приватної вілли

Навчально-лекційна практика

Розмова художника з Крістіною Хамель
23 жовтня 2018 / Мюнхен, DE
Баварське мовлення, спеціальність "Східна Європа", на груповій виставці українських та німецьких художників "Україна: навчання від доброго сусіда 1918-2018", Культурний центр Пасінгера Фабрика,

Відкрита дискусія щодо політичної діяльності
Травень 2018 / Відень, АТ
Положення артистки на війні та на конфліктній території з директором Інституту миру Стефані Фенкарт

Викладає в середній школі засобів масової інформації та дизайну
Травень 2018 / Відень, АТ
Один тиждень лекції для студентів Вищої школи медіа та дизайну, Відень, Австрія

Ліверпульський університет Джона Мореса
Жовтень 2017 / Ліверпуль, Великобританія
Відкрита лекція, практикум та навчальні посібники для студентів кафедри образотворчого мистецтва Ліверпульського університету Джона Мореса

VCRC
2017 / Київ, UA
Серія лекцій та майстер-клас "Тіло і межі", Школа політичної діяльності

Spinneriet мистецтво дошкільної школи
2016 р. / Мальме, ДП
Майстер-клас та презентація школи політичної діяльності

VCRC
2016 / Київ, UA
Серія лекцій «Школа політичної діяльності» для студентів, активістів та художників про права людини, протестне мистецтво та власний досвід художника

Некомерційна правозахисна організація Євромайдан
2015 / Київ, UA
Серія лекцій для студентів, активістів та художників про права людини, протестне мистецтво та власний досвід як художника, організована неприбутковою правозахисною організацією Євромайдан.

Запрошений викладач у Glokala folkhögskolan
2014 р. / Мальме, ДП

PinchukArtCenter
2013–2014 / Київ, UA
Вчитель візуальної культури сучасного мистецтва для дітей у PinchukArtCenter

Викладач власної програми медіа-мистецтва в Арт-центрі ІЗОЛЯЦІЯ
Донецьк, UA

Куратор та викладач сучасного мистецтва для дітей в Боттега-галереї
Київ, UA

Куратор та викладач візуальної культури сучасного мистецтва для дітей в приватній школі "Creative Studio"
Київ, UA